There are no translations available.

Expedice Espaňa - národní parky

Termín 2017: na vyžádání

NP, hory, jezera, porosty korkovníků, olivové sady …. Španělska

Přibližný plán cesty

bykOdjezd z České republiky, noční přejezd Francie. zastávka na hraničním přechodu La Jonquera. degustace vín, směrem na Barcelona, dále po N340 směr Valencia. lokality cca 80 km od pobřeží v horách, kaňon Chullila, obklopen dvěma horskými nádržemi, možnost rybaření (kapr, candát), dále lehčí cca půldenní trek, pro individuální zájemce k dispozici lezení na pískovci (jištění je). Další den na pohoří Sierra de Cazorla, NP…. zde naplánujeme další lokality, aktivity dle domluvy.Dále směrem na Granada, NP a hory Sierra Nevada, pokračujeme na Ronda, Jerez de la Frontera, NP Doňana. Oddych na plážích Středozemního moře (možnost potápění), olivové háje, eukalyptové porosty. Prohlídka města Sevilla, dále na Cordoba, v podhůří Sierra Morena na Ciudad Real. NP Cabaneros, návštěvy vinařských oblastí Castilla de la Mancha…pokračujeme na El Escorial (lokality, hory, spousty dalších historických památek a zajímavostí v okolí), dle času možnost pokračovat na severní pobřeží vč. Picos de Europa, nebo na Zaragoza, Huesca, NP Ordesa, s malými zastávkami ve Francii zpět do ČR.

Doprava

dodavkaDevítimístným minibusem Mercedes Sprinter.

Ve výbavě (volně k použití)

Plynové vařiče vč. bomby, lednice na autozásuvku, velký stůl, lavice, barely na vodu.
Věci na rybaření, raft vč. příslušenství (vesty, pádla), dvě menší nafukovací lodě Pálava, koloběžky, věci na lezení (sedáky, lana, lezačky..)

Cíl expedice

Cílem této expedice jsou historická města, památky, ale především hory a národní parky Španělska, horská jezera, písečné duny, porosty korkových dubů ale i pláže. Na své si přijdou i fotografové a zájemci o netradiční způsob cestování – díky charakteru menší expedice lze trasu vždy po dohodě obohatit o další zajímavé lokality. Náš pohyb v horách a na pobřeží Středozemního moře, lze obohatit i o sportovní aktivity (bereme raft, kola, koloběžky, věci na lezení…).

Fauna & flóra

Kozorožec ( Capra pyrenaica pyrenaica ), kamzík horský ( Rupicapra rupicapra parva ), medvěd hnědý ( Ursus arctos ), orel skalní ( Aquila chrysaetos ), sup bělohlavý ( Gyps fulvus), sup mrchožravý ( Neophron perknoperus ), dále např. Vipera aspis, Vipera seoanei, Emys orbicularis, Timor lepidus ibericus, Lacerta schreiberi, Malpolon monspessulanus, Elaphe longissima, Tarentola mauretanica, Hemidactilus turcicus…atd.
Flóra: ve vyšších polohách převažují porosty dubů ( Quercus pyrenaica ) a borovic ( Pinus pinaster ), protěž alpská ( Leontopodium alpinum ), zvláštností jsou např. Dioscorea pyrenaica a Ramonda myconi.

Předpokládaná cena:

9.900,-Kč (doprava, tranzitní poplatky, informační materiály, kopie map, služby překladatele, průvodce a tlumočníka).
Cena nezahrnuje: případné poplatky za kempy, vstupy do turistických památek.

 

espana02 espana01